SMS jízdenky zavádí po vzoru Prahy Ústí nad Labem

Ústí nad Labem - Prostřednictvím mobilu bude možné kupovat jízdenky do ústeckých autobusů a trolejbusů, což by mělo usnadnit život především cestujícím, ušetří na nich ale i dopravní podnik.

Nový systém nákupu jízdenek zbaví cestující starostí s drobnými i s hledáním stánku nebo automatu s jízdenkami. Stačí odeslat jednoduchou SMS zprávu s devíti čísly a třemi písmeny. René Blahník z Dopravního podniku města Ústí nad Labem konstatoval, že je to záležitost jedné minuty.

Jízdenku přes mobil si může v Ústí nad Labem už po tomto víkendu objednat každý, kdo má v telefonu spuštěnou službu SMS premium. Problémy nebude mít ale ani ten, kdo ji zatím nevyužíval. „Pro starší lidi to problém nebude. Stačí si zavolat na svého operátora a oni to automaticky spustí,“ sdělil René Blahník.

SMS potvrzující nákup jízdenky by měl každý cestující dostat do dvou minut po odeslání svého požadavku. Pak teprve může nastoupit do autobusu nebo trolejbusu, přičemž SMS jízdenka platí čtyřicet minut. Ústecká radnice věří, že mobilní jízdenky se stanou brzy samozřejmostí a využívat je budou cestující bez rozdílu věku.