V Kopřivnici začne platit zákaz pití alkoholu na vybraných místech

Kopřivnice - Od zítřka začne platit v Kopřivnici vyhláška zakazující pití alkoholu na některých veřejných místech. Město má také novou tzv. prohibiční mapu. Na ní jsou zachycena místa, kde zákaz platí. Jeho dodržování budou pravidelně kontrolovat policisté.

Ve středu města, v okolí škol a úřadů nebo v parcích bude platit zákaz pití alkoholu. Mnozí obyvatelé a návštěvníci města s tím ovšem nesouhlasí. Jedním z důvodů vytvoření takzvané prohibiční mapy byly ovšem právě stížnosti obyvatel na podnapilé lidi a alkoholové dýchánky.

Tisková mluvčí městského úřadu v Kopřivnici Lucie Petříčková se nechala slyšet, že město si od této vyhlášky slibuje zajištění veřejného pořádku, ochranu zdraví a majetku obyvatel a v neposlední řadě také zajištění čistoty veřejných prostranství. „Strážníci budou řešit domluvou, opakované přestupky se budou řešit blokově,“ sdělil Jan Müller z Městské policie Kopřivnice.

Pití alkoholu na veřejnosti už omezilo město Nový Jičín, Kopřivnice je tedy druhým městem na Novojičínsku, kde platí tento zákaz. Místostarosta Nového Jičína Milan Šturm (ODS) dodal, že negativní jevy spojené s alkoholem se omezily. Zákaz pití alkoholu na některých veřejných místech začne v Kopřivnici platit od soboty 5. července.