Sporný pronájem Kamencového jezera už řeší policie

Praha - Policie začala prověřovat pronájem Kamencového jezera v Chomutově, které radnice pronajala na padesát let firmě CV Relax, v jejímž čele stojí zastupitel za ODS Zdeněk Fojtík. Firma má ročně platit za pronájem jen 250 tisíc korun, a přitom bude mít zisky jak z koupaliště, tak z hotelu a kempu. Kriminalisté si už od města vyžádali potřebné dokumenty. Proti pronájmu se ve městě zvedla vlna odporu, lidé sepisují petice a demonstrují.

Odpůrci tvrdí, že nájemní smlouva na 50 let je velmi neobvyklá. Podezřelý je navíc i nízký nájem. „Za tuto částku si tady můžete pronajmout nějakou větší kancelář,“ argumentuje Petr Kindermann z hnutí Nespokojení občané. S kritikou se připojuje i právník a ekonom Václav Sládek: „Je to snad první případ pronájmu na 50 let, se kterým jsem se profesně setkal.“ Město si ale za svým postupem stojí a není si vědomo žádných pochybení.

Na nesrovnalosti upozornila v květnu reportáž v pořadu České televize Reportéři ČT. Právě tuto reportáž policie analyzovala a dospěla k závěru, že mohlo dojít k porušování povinností při správě cizího majetku. Od magistrátu si proto vyžádala všechny dokumenty, zápisy jednání i nájemní smlouvu. Teď už se Kamencovým jezerem zabývá krajská policejní správa. Zatím ale nepadlo žádné obvinění a policie ani nikoho konkrétního nepodezírá.

Proti pronájmu Kamencového jezera se v Chomutově zvedla vlna odporu. Stovky lidí proti němu v posledních měsících několikrát demonstrovaly a petice už podepsaly dokonce tisíce lidí. Bouří se i zahrádkáři ze sousední kolonie. Těm hrozí, že o své pronajaté zahrádky přijdou, na jejich místě má totiž vzniknout parkoviště.