Opravy některých pražských silnic byly odloženy

Praha - Každý rok v létě je Praha zablokována kvůli opravě řady komunikací. Letos bude situace pro řidiče o něco příznivější. Pražští radní se totiž obávají dopravního kolapsu, a proto odvolali některé plánované opravy silnic. Za to si ale okamžitě vysloužili kritiku. Projekty se připravovaly do poslední chvíle, a tak třeba někteří zaměstnanci pražského dopravního podniku nemůžou přijít na jméno radnímu pro dopravu. Zbytečně totiž zajišťovali náhradní dopravu a zpracovávali nové grafikony.

Od pátku 18. července měl být kvůli opravě tramvajové trati zavřený Vyšehradský tunel. Nebude. Radní teď z dopravních studií zjistili, že by uzavřené nábřeží přineslo velké zácpy. Vedení města ale tuhle informaci mohlo vědět dříve, domnívají se rozhořčení zaměstnanci dopravního podniku. Ti do poslední chvíle rekonstrukci připravovali. Někteří z nich své názory anonymně zveřejňují na diskusních fórech.

Radní pro dopravu Radovan Steiner se však hájí. „Ta stavba byla v podmíněném režimu a bylo jasně řečeno, že až na základě zkušeností z prvních dvou týdnů dopravy v červenci bude rozhodnuto o realizaci, či nerealizaci,“ vysvětluje rozhodnutí Magistrátu hl. m. Prahy.   

Dopravní podnik přiznává, že přípravou nerealizované výluky tramvají tratí desítky tisíc korun. I tak se prý firmě vyplácí na rekonstrukce, u kterých není daný termín zahájení, připravit dopředu, což se v minulosti nedělalo. „Příprava byla v minulosti určitým způsobem podceňována. Toto jsme se rozhodli změnit, když příprava je pojata velmi zodpovědně a každopádně se vyplácí,“ tvrdí vedoucí oddělení Tramvaje Dopravního podniku hl. města Prahy Jan Šurovský.   

Otazník visel i nad rekonstrukcí ulice K Barrandovu. Ani ta se ale během letních prázdnin z důvodu možného dopravního kolapsu opravovat nebude. „Stojí za riziko pokusit se vydržet s opravou do zprovoznění pražského okruhu přes Radotín, aby nebyla komunikace zatěžována kamiony,“ vysvětluje odklad ředitel odboru dopravy Magistrátu hl. m. Prahy Jan Heroudek.     

Až se na konci prázdnin zprovozní právě opravované ulice Kolbenova a Jižní spojka, magistrát znovu posoudí, zda odložené rekonstrukce zahájí.