Stodola ve Chvoječné na Chebsku sloužila zřejmě jako psí jatka

Chvoječná - Zaměstnankyně psího útulku v Chebu objevila místo, kde vietnamská komunita pravděpodobně zabíjela desítky zvířat, včetně psů. V bývalém statku ve Chvoječné se našly ostatky zvířat a zubožená drůbež. Případem už se zabývá policie a veterináři.

Stará, rozpadající se stodola ve Chvoječné na Chebsku nejspíš sloužila jako psí jatka. V neděli tu hasiči objevili psí a telecí hlavu zabalené v pytli. Dům poté prohledali policisté, uvnitř našli mrazáky plné masa a drůbeže. sousedé mluví o tom, že ještě nedávno se v okolí povalovaly zbytky psích těl a šířil se tu nesnesitelný zápach. Paní Dagmar Klučiarová z Chvoječné, které se ztráceli psi a další zvířata, je nyní přesvědčená, že je Vietnamci zabíjeli ve stodole. Čech, který má stodolu pronajatou, bydlí podle sousedů vedle v karavanu a přes den nebyl k zastižení.

Případem se už začala zabývat policie i veterinární správa. Mluvčí Správy západočeské policie Plzeň Jolana Číhová potvrdila, že policisté zahájili ve věci úkony trestního řízení pro podezření ze spáchaní trestného činu týrání zvířat. Zatím však obviněn nebyl nikdo. Ředitelka Krajské veterinární správy Karlovarského kraje Mária Slepičková dodala, že její úřad se případem zabývá od neděle. Kdy budou konkrétní výsledky, zatím určit neumí. Stodolu jako místo, kde nejspíš končí život mnoha psů, označila mladá žena, která si z psího útulku odvedla křížence Labradorského retrívra a následně ho prodala za 400 korun.

Na případ upozornila zaměstnankyně chebského útulku, která se o případu nechce bavit. Mladou ženu, které psa vydala, totiž odvezl asi 21letý Vietnamec. Pan Vladimír Dub byl svědkem celé události: „Paní Lokýnková se ho několikrát ptala, nechce-li psa skutečně na maso a vždy jí odpověděl nikoliv, chceme ho pouze pro chov.“

Chebští policisté vyšetřují už dva podobné případy. Začátkem roku byly za vietnamským tržištěm Svatý Kříž odřezané kozí hlavy a vnitřnosti zvířat, zbytky psí kůže a další kosti pak v březnu našli na černé skládce u Komorního Dvora.