Pardubický magistrát řeší propouštění zaměstnanců u soudu

Pardubice - Pardubický Krajský soud dnes řešil spor města s bývalým zaměstnancem tamního magistrátu Jaroslavem Koutem. Ten tvrdí, že ho město propustilo z pracovního poměru neoprávněně a požaduje nyní finanční náhradu. V Pardubicích to není poprvé co se nespokojený zaměstnanec magistrátu obrátil na soud, v minulosti k tomu došlo už dvakrát.

Jaroslav Kout pracoval na pardubickém magistrátu naposledy jako vedoucí právního oddělení. Tvrdí, že začal být pro své nadřízené nepohodlný a proto dostal výpověď. Tehdejší tajemník Panuš mu údajně vytkl smyšlené nedostatky v práci. Dnes krajský soud v Pardubicích rozhodl, že případ musí znovu projednat okresní soud. Zároveň ale uvedl, že výpověď, kterou Jaroslav Kout obdržel, je neplatná. Soudce Lukáš Pácha uvedl, že ze strany žalovaného nebyla splněna nabídková povinnost nabídnout žalobci všechna dostupná volná místa. Vedoucí odboru kanceláře primátora Pardubic Michal Zítko je zdrženlivý: o verdiktu soudu jeho úřad ví pouze zprostředkovaně, proto čekají, až přijde v písemném vyhotovení, aby mohli reagovat.

Tento případ ovšem není jediný, podobným soudním sporům město čelilo i v minulosti. První případ se týkal právníka Zbyňka Holce, kterému magistrát musel vyplatit přes 200 tisíc korun. Dnes řeší radní města vyplacení dalšího bývalého zaměstnance Tomáše Novotného, tomu soud přiřkl odškodnění také. Michal Zítko doplnil, že rada města by měla stanovit mantinely pro vyjednávání s panem Novotným o výši finanční náhrady.

Pokud magistrát prohraje i třetí soudní spor, bude muset bývalým zaměstnancům vyplatit statisíce korun.