Na Novojičínsku strhl vítr střechu základní školy

Studénka (Novojičínsko) - Silné poryvy větru poškodily v pondělí večer střechu základní školy T. G. Masaryka ve Studénce na Novojičínsku. Škodu likvidovalo pět hasičských jednotek až do pozdních hodin. Místní obyvatele pád střechy pořádně vylekal. Plechy se zřítily na zem za velkého rachotu.

Na místě zasahovali jak profesionální, tak i dobrovolní hasiči. Těžkou techniku povolali z Ostravy a Nového Jičína. Potrhané plechy museli postupně rozřezat a zbytek střechy bezpečně dopravit na zem.

Vedení školy se během prázdnin uchýlilo k rozsáhlým rekonstrukcím vnitřních prostor. Větrná kalamita jim značně zkomplikovala jejich plány.
„Je to velmi nepříjemné, protože v rámci toho, co tady ještě provádíme, rekonstrukci školy, to znamená, kdyby náhodou začlo pršet nebo kdyby se něco stalo, tak to, co jsme udělali doteď, by ten déšť zase zničil,“ uvedl Petr Krajča, zástupce ředitele základní školy T.G. Masaryka.

Vedení školy věří, že rekonstrukce budovy včetně střechy neohrozí začátek školního roku. Proč střecha nápor větru nevydržela, posoudí stavební experti.