Přes pražský Lanový most už mohou jezdit kamiony v obou směrech

Praha - Přes Lanový most v Praze mohou od dnešních 17 hodin opět přejíždět nákladní auta nad šest tun v obou směrech. Kamiony nemohly na most ve směru na Prahu 9 a využívaly objížďku přes Švehlovu a Průmyslovou ulici, kde se tvořily dlouhé kolony. Technická správa komunikací dosud stavbu opravovala poté, co pracovníci v polovině srpna zjistili pokles konstrukce.

Lanový most na Jižní spojce byl kvůli opravám dokonce minulý víkend zcela uzavřen. Zatím ještě zůstanou uzavřeny krajní jízdní pruhy, které sousedí s mostními římsami. V obou směrech jsou tedy otevřeny dva pruhy, nákladní auta budou jezdit v pravém a jejich maximální rychlost bude snížena na 60 kilometrů za hodinu. Přes most denně projede kolem 100.000 aut.

Ve směru na Prahu 5 mohly na most nákladní i osobní vozy. Nákladní automobily ale musely zpomalit na 30 kilometrů za hodinu. V opačném směru na Prahu 9 mohly na most pouze osobní automobily, rychlost byla také omezena na 30 kilometrů v hodině. Nákladní doprava využívala objízdnou trasu, která vedla po Švehlově a Průmyslové ulici.