"Neprůstřelný“ radní Petr Ryšavý zůstává dál v radě města

Ústí nad Labem - Ústecký radní Petr Ryšavý má velké problémy. Nejdříve dal v majetkovém výboru zelenou prodeji městského domu vlastní firmě, což je jasný střet zájmů. Také mu hrozí velká pokuta za to, že neodevzdal úplné majetkové prohlášení. Ústecký primátor Jan Kubata po něm sice už nežádá odstoupení z funkce, hlasování o jeho odstoupení z rady města však chystá radniční opozice.

Ještě před dvěma týdny ústecký primátor chtěl, aby Petr Ryšavý z rady odešel. Teď už mu stačí, že rezignoval na členství v majetkovém výboru. Primátor tak mírní svá původní slova. Podle něj Ryšavý zákon neporušil a není tedy důvod, aby odcházel. Ryšavý ve výboru hlasoval pro prodej městského domu své vlastní firmě StratoCruiser, navíc to, že je majoritním akcionářem, zatajil. K rezignaci na post radního nevidí důvod ani Ryšavý. „Tam jsem se ničeho nedopustil a mé jednání v majetkovém výboru považuji za nešťastnou chybu,“ hájí se Petr Ryšavý. „Řekl jsem panu radnímu Ryšavému, že má u mě žlutou kartu. Předpokládám, že už se nic takového opakovat nebude,“ říká primátor Jan Kubata.

Jenže Petr Ryšavý ještě nemá vyhráno. Opozice navrhne příští týden jeho odvolání. „Budeme požadovat jeho rezignaci na všechny funkce včetně člena zastupitelstva města,“ uvádí zastupitel za KSČM Jaroslav Kubín.

A Petr Ryšavý má další problém. Podle magistrátu minulou středu dopisoval do svého čestného prohlášení, které jako radní každý rok odevzdává. Kompletní informace přitom musí podle zákona odevzdat do konce června. „Tajemník magistrátu inženýr Nergl čtvrtého září podal jako evidenční orgán odboru kontroly podnět k prošetření případného přestupku ve smyslu paragrafu 23 zákona o střetu zájmů,“ informuje mluvčí ústeckého magistrátu Milan Knotek.

Kauzu radního Ryšavého už na pokyn státního zastupitelství vyšetřuje policie, k žádným konkrétním závěrům ale zatím nedošla.

/*json*/{"map":{"lat":49.8521516678,"lng":15.1831054688,"zoom":6,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.649460483096,"lng":14.017181396484,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/