Jak zachránit chátrající střekovské lázně?

Ústí nad Labem - Radnice v ústecké čtvrti Střekov hledá způsob, jak zachránit lázně, které postavili zakladatelé dnešní Setuzy – továrníci Schichtovi. Noví majitelé, kteří je po roce 1990 koupili od města, zkrachovali a lázně stále víc chátrají.

Píšťalka plavčíka se v lázních na Střekově neozývá už léta. Jejich přeměna na squashové centrum s posilovnami se nepovedla. Střekovští radní ale hledají další cesty, jak lázně znovu vrátit do používání.

Znalci ústecké historie budovu lázní na rozdíl od radnice za příliš cennou nepovažují: „Tady to bude tak nákladné, že se potom obávám z budoucího využití,” říká Vladimír Kaiser z Archivu města ústí nad Labem. Radní ze Střekovic se budoucího využití neobávají: „Budou tu třeba znova lázně,” navrhuje místostarosta Střekova Václav Křeček.

Lázně byly ještě nedávno na prodej za deset milionů korun. Teď jsou za sedm. Jenže kupci o halu zatíženou bankovními zástavami nestojí. „Jenom spořitelna na tom má devět milionů zástavu a existují další dvě zástavy v Praze,” dodává místostarosta Střekova. Ale zástava není jen to jediné, co případné kupce odrazuje. Oprava areálu bude také velmi finančně nákladná.

Podle dostupných informací bude mít nejspíš hlavní slovo likvidátor společnosti, která střekovské lázně vlastní. Ale je tu ještě jedna možnost a to ta, že se radnice domluví s likvidátorem. Starosta Střekova Vlastimil Žáček v dohodu věří, i když přiznává, že to bude asi těžké. Podle exekutorů by mělo být všechno jasnější už během půl roku.