Mladá Boleslav vyhlásí nové výběrové řízení na investora výstavby nových bytů

Mladá Boleslav - V Mladé Boleslavi se mělo vybudovat na 700 bytů a 50 rodinných domů. Ve výběrovém řízení na investora vybralo zastupitelstvo anglickou firmu MET Group. Ta ale v důsledku světové finanční krize těsně před podpisem smlouvy od projektu odstoupila.

Poptávka po bytech ve městě vysoko převyšuje nabídku, jejich ceny jsou nejvyšší ve Středočeském kraji. Realitní makléř z Mladé Boleslavi Milan Doškář informoval, že byty v Mladé Boleslavi jsou třikrát dražší než například v České Lípě.

Zlepšení bytové situace si vedení města slibovalo od výstavby v lokalitě Sahara. Zastupitelstvem schválený investor, anglická společnost MET Group, však od projektu ustoupila. Své jednání odůvodnila v dopise adresovaném vedení města, jak potvrdil primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati (ODS). Médiím se zástupci firmy odmítli vyjádřit.

„Důvodem jsou dramatické změny na realitním trhu v celé západní Evropě, zejména však ve Velké Británii a USA, kde má naše společnost významné aktivity,“ bylo uvedeno v dopise. Město teď vyhlásí nové výběrové řízení. Výstavba se tak znovu zdrží. Investorovi, který se přihlásil i do minulého výběrového řízení, nechce město pozemky prodat. Nabídl za ně malou sumu peněz.

„Samozřejmě nás to mrzí, ale my nebudeme prodávat pozemky pod cenou jen proto, aby se to zrealizovalo co nejrychleji,“ nechal se slyšet Raduan Nwelati. Budoucnost výstavby nových bytů a domů v lokalitě Sahara závisí na tom, jestli se do výběrového řízení přihlásí investoři a nabídnou městu za pozemky dostatečně vysokou částku.