Hypermarket ve Frýdku-Místku se stal dějištěm simulovaného teroristického útoku

Frýdek-Místek - Hasiči, policisté a záchranáři ráno likvidovali simulovaný teroristický útok na hypermarket ve Frýdku-Místku. Důvodem cvičení byla zkouška spolupráce integrovaného systému. Nasazeno bylo téměř 200 lidí.

Scénář akce byl následující: v devět hodin ráno lidé ve frýdecko-místeckém supermarketu v poklidu nakupují, u záchodů ale najdou podezřelou tašku, v níž je bomba. Začíná evakuace. Mluvčí Policie ČR Frýdek-Místek Ivan Žurovec informoval, že během evakuace však vybuchla další bomba. Výsledek teroristického útoku na obchodní centrum ve Frýdku-Místku - dva mrtví a pětapadesát zraněných.

Celý zásah trval jednu hodinu - přesně tolik, kolik policisté původně plánovali. Jedna bomba sice vybuchla, druhou se jim ale podařilo odvézt. Mluvčí Hasičské záchranné služby Moravskoslezského kraje Petr Kůdela se nechal slyšet, že se akce povedla. Cvičení se dotklo hlavně nakupujících a zaměstnanců řetězce. Ti museli celou hodinu stát venku na dešti.

"Lidé museli nechat vozíky s nákupem na místě a museli odejít, trochu vznikla i panika. Lidé zapomněli i osobní věci ve vozících," popsal Ivan Žurovec. Podle policistů a hasičů byla akce přínosná nejen pro ně, ale i pro přihlížející, kteří budou vědět, jak se v podobném případě zachovat.