Někteří propuštění skláři najdou práci v Chlumu u Třeboně

Chlum u Třeboně - Někteří skláři propuštění ze Světlé nad Sázavou se snad budou moci vrátit do práce ve svém oboru. Karlovarský výrobce uměleckého a luxusního skla Moser totiž zprovoznil v Chlumu u Třeboně v pět let nepoužívaném areálu novou brusičskou dílnu a oslovil i propuštěné skláře. Práce bude zhruba pro dvacet lidí.

Zájem o zaměstnání v nové brusičské dílně je veliký. V pobočce už nyní pracuje šest lidí a další nastoupí v listopadu. Do dílny přitom stále přijíždějí další zájemci. „Dostali jsme tady nějakou nabídku, práci nemáme, tam se na nás vybodli, tak sháníme,“ shrnuje situaci Josef Pohnětal, propuštěný sklář ze Světlé nad Sázavou.

„Jsme město sklářství s velkou tradicí a byli bychom rádi, kdyby to mohlo pokračovat,“ uvedl starosta Chlumu u Třeboně Jiří Hájek. Podle vedení společnosti Moser je o ručně vyráběné sklo ve světě velký zájem a firma má zakázky na osm měsíců dopředu.

Sklářské pece ale zůstanou vyhaslé. Sklo se bude v Chlumu u Třeboně jen brousit a upravovat. Poté bude odvezeno do západních Čech k exportu.