Ašský klub Klubíčko již třikrát vyhořel

Aš - V ašském rockovém klubu Klubíčko za posledních šest měsíců již třikrát hořelo. Mnoho lidí v Aši se domnívá, že za požáry stojí žhář. Policie však zastává opačné stanovisko. Kromě posledního případu se přiklání k tomu, že hořelo kvůli vadné elektroinstalaci nebo neodborné manipulaci s ohněm.

V Klubíčku poprvé hořelo 9. května. Podle znaleckého posudku hasičů byla příčina v nesprávně připojeném televizoru. Druhý, největší požár, po kterém zbylo jen obvodové zdivo, vypukl 15. srpna. Potřetí zasahovali hasiči v rekonstruovaném Klubíčku minulý týden. „Může se jednat o technickou závadu, nedbalost nebo úmyslné zapálení,“ vypočítává možnosti vzniku požáru mluvčí Policie ČR v Chebu Ladislav Böhm.

Před Klubíčko někdo postavil ručně psaný transparent, který zřetelně dává najevo to, co si myslí většina lidí v Aši. Klub několikrát, nejméně dvakrát, navštívil žhář. „Je jasné, že to byl žhář. Byly vypáčeny zámky, někdo vnikl dovnitř a požár založil,“ dokládá nájemce Klubíčka Václav Ponikelský.

Starosta města Dalibor Blažek jde ještě dál. Říká, že na nešťastnou náhodu nebo nedbalost nevěří ani u prvních dvou požárů. Při srpnovém největším požáru například znalec označil za příčinu neodbornou manipulaci s ohněm na střeše. Ohnisko ale bylo na jiném místě, než se pracovalo. „Nedokážu říct, jestli všechny tři, ale rozhodně ten poslední ano. Já jsem přesvědčen, že i ten předposlední je dílem žháře,“ tvrdí starosta Blažek. „Správce nemovitosti zajistil napojení klubu na pult centrální ochrany. Jsou tady i čidla na pohyb a v nejbližší době by měl být nainstalován kamerový systém. Chceme to doplnit o čidla na požár a další věci,“ uvedl Ponikelský. Klub je kvůli požárům už přes půl roku zavřený. Provozovatel ale věří, že se mu ho podaří otevřít do Vánoc.