ETA Hlinsko chystá propouštění

Hlinsko - Nejistou budoucnost před sebou mají někteří zaměstnanci společností Plastkov a ETA Hlinsko. Podle zatím neoficiálních informací odborářů by práci mělo ztratit až dvě stě lidí. Vedení tak masivní propouštění odmítá. Zároveň však přiznává, že tzv. optimalizace by mohla připravit o práci asi šedesát lidí.

ETA i Plastkov jsou provázané společností patřící finanční skupině Benson Oak. Její jednatel Tomáš Fencl ještě v květnu sliboval: „Neplánujeme propouštět, neplánujeme zavírat nějaké části výroby.“  

Jak se ale zdá, tato slova už nyní platit nemusí. Odboráři totiž tvrdí, že mají informace o plánovaném postupném propouštění asi dvou set zaměstnanců Plastkovu. „Neoficiálně se hovoří až o dvou stovkách zaměstnanců. Odbory ale nemají žádnou oficiální informaci,“ říká předsedkyně odborové organizace ETA Hlinsko Alena Šírová. „Co se týče optimalizace, tak nepočítáme s tím, že by to bylo do konce roku více než šedesát lidí,“ naznačuje generální ředitelka firmy Plastkov Automotive, a.s. Lucie Baleková.

Informace o plánovaném propouštění má ovšem i starostka Hlinska, zatím je ale nechce komentovat. „Teprve po získání oficiálních informací k tomu zaujmu stanovisko a následně se vyjádřím,“ reaguje starostka Magda Křivanová.

Odboráři ETY požadují od vlastníka obou společností nové informace, zda se bude propouštět, nebo ne. „Vedení společnosti by mělo v dostatečném časovém předstihu nějakou oficiální informaci dát,“ je přesvědčena Alena Šírová.

Dřívější zaměstnanci ETY, kteří nyní pracují pod hlavičkou Plastkovu, se obávají, co bude dál. V některých případech tam totiž pracují i celé rodiny. Odboráři se chtějí s vlastníkem obou společností sejít příští týden.