Obří most byl převezen do Sokolova

Sokolovsko - Anabáze obřího nákladu je u konce. Bezmála 200tunovou, 35 metrů dlouhou a šest metrů širokou mostní konstrukci vezl tahač skoro přes celou republiku a trvalo mu to tři dny. Mířila z Vítkovic do Sokolova, kam dorazila včera před půlnocí. Jeřáby ji pak okamžitě začaly upevňovat na své místo, tedy přes řeku Svatavu.

Obří soupravu doprovázelo dalších šest aut, asistovala policie. Konvoj putoval převážně v nočních hodinách, aby se vyhnul dopravním špičkám. Nejužšími místy pro něj byly malé kruhové objezdy a zatáčky v některých vesnicích. Velkým problémem se stal průjezd Prahou, jak potvrdil Tomáš Reichelt z přepravní společnosti APB Plzeň.

Mluvčí Vítkovice holding Eva Kijonková informovala, že se jedná o nejtěžší most v Čechách, který byl převážen na tahačích. Včera hodinu před půlnocí dorazil most do Sokolova. Hned začalo jeho usazování přes řeku. Povede po něm zatím jedno ze dvou kolejišť na frekventovaném koridoru Cheb-Chomutov. Doprava je svedena na druhé - ještě nerekonstruované kolejiště na starém mostu.

„Museli jsme využít traťové a napěťové výluky, která trvala 4 hodiny. Proto muselo být vše předem naplánováno,“ nechal se slyšet Petr Kabeš z MPS (Mostové a pozemní stavby). Příští rok dojde na přepravu a osazení konstrukce pod druhé kolejiště.