Sokolovská policie tvrdě postihuje řidiče bez platných dokladů

Sokolov - Řidiči v okolí Sokolova, kteří se odhodlají jezdit na silnicích bez řidičského oprávnění, by se měli v této době mít na pozoru. Tamní policie totiž zavádí mnohem přísnější nařízení právě proti těm, kteří usednou za volant bez dokladů. Jejich počet podle zjištění sokolovských policistů neustále roste. Při opakovaném porušení předpisů teď policisté začínají majitelům zabavovat auta.

Na Sokolovsku za poslední měsíce evidují už desítky případů, kdy policejní hlídka při kontrole zjistí, že auto řídí člověk bez potřebných dokladů nebo i přes zákaz řízení. Pokud takového řidiče přistihnou opakovaně, neváhají mu zabavit i jeho auto. „Domníváme se, že toto bude účinnější prostředek pro ty, kteří porušují zákony a hrozba vězení jim nestačí,“ obhajuje počínání hlídek mluvčí sokolovské policie Andrea Kávová.

První auto bylo pětadvacetiletému riskujícímu řidiči zabaveno již před několika dny. Nikdy nebyl vlastníkem řidičského oprávnění a navíc se pokusil policistům ujet. Vozidlo bylo odstaveno na policejní parkoviště. O tom, komu připadne automobil, rozhoduje soud, jak uvedl ředitel Ústavu pro zastupování státu ve věcech majetkových Karel Hála.

Pokud soud rozhodne o propadnutí věci, stát auto může prodat například v dražbě. Celou proceduru důkladně sledují i státní zástupci. Policejní prezidium již vyjádřilo přání, aby se tvrdé postihy řidičů bez dokladů rozšířily i do dalších regionů.