Cizinecká policie vyrazila na noční zátah do centra Prahy

Praha - Václavské náměstí je centrum noční zábavy, ale také místo, kde se porušují zákony. Cizinecká policie tam zkontrolovala během nočního zátahu téměř 200 lidí. 24 z nich zadržela, protože neměli doklady. Do akce zaměřené na odhalení nelegálního pobytu cizinců se v centru města zapojilo dohromady asi 70 policistů. Omezovat se tu snažili také například nabízení sexuálních služeb nebo distribuci drog.

V jednom případě se cizinec snažil na policisty zaútočit - jinak se kontroly obešly bez větších incidentů. Podle ředitele městské policie Prahy 1 se ale lidé v centru metropole bát nemusí. „Obecně se řada lidí Václavského náměstí v noci bojí zbytečně - násilná činnost je tu jen naprosto výjimečná,“ nechal se slyšet ředitel městské policie Prahy 1 Miroslav Stejskal. Na zátahu tentokrát cizinecká policie spolupracovala i s městskými strážníky.

Ředitel pražské cizinecké policie Milan Kocík informoval, že tyto akce jsou provozovány ve spolupráci s městskou částí Praha 1, která projevila zájem o zvýšení bezpečnosti v této části v předvánočním období. Dodal, že městská policie tu má dobrou místní a osobní znalost, má jiné kompetence, takže dochází k vzájemnému doplňování mezi orgány.

Podobných preventivních zásahů plánuje policie v Praze do Vánoc ještě několik.