V Liberci bylo otevřeno informační centrum pro seniory, postižené a cizince

Liberec - Ze zkušeností sociálních pracovníků vyplývá, že senioři, postižení a cizinci se neorientují v nabídce sociálních služeb. Jak tvrdí i sociální pracovníci, vyznat se v ní je mnohdy velmi složité. V Liberci proto vzniklo nové informační centrum určené speciálně pro ně.

Lidé často vůbec nevědí, na koho se v tíživé situaci obrátit. V Liberci jim nyní pomůžou pracovníci sociálního informačního centra, kteří je nasměrují do správného zařízení. Informovala o tom vedoucí Sociálního informačního centra Liberec Alena Bartoníčková. Ředitel Komunitního střediska Kontakt Liberec Michael Dufek dodal, že nové centrum nabízí výhodu i z časového hlediska.

Koordinátorka komunitního plánování v Liberci Jolana Strnadová sdělila, že iniciativa zřídit takové infocentrum vzešla od samotných obyvatel města. Sociální informační centrum bude sloužit i cizincům. Ve stotisícovém Liberci jich žije asi 4 tisíce. Centrum je otevřené vždy od pondělí do čtvrtka a jeho služby jsou bezplatné.

V sociálním informačním centru zatím pracují dva poradci, v nejbližší době zde ale budou zaměstnáni i terénní pracovníci.