Přeložka silnice u Sebuzína je ohrožena

Ústí nad Labem - Ústecký kraj stále nemá schválený rozpočet na tento rok. V ohrožení se tak ocitly investice, které předchozí vedení regionu pokládalo za priority. Jednou z nich je i rekonstrukce nejkratšího silničního spojení z Ústí nad Labem do Litoměřic.

Jako o největší investici v regionu mluvili ještě loni radní Ústeckého kraje o přeložce silnice u Sebuzína. Zatím ale zůstává jen u projektu. Nové krajské zastupitelstvo totiž ještě neschválilo rozpočet, který s výdaji na novou silnici počítal. „Já doufám, že zastupitelé budou mít rozum a rychle tuto akci podpoří,“ říká starosta  čtvrti Ústí nad Labem - Střekov Vlastimil Žáček.

Drahou rekonstrukci oblíbené zkratky si vynutila havárie. V létě roku 2007 se silnice propadla. Dopravní experti pak usoudili, že je lepší ji přeložit. Přeložka a úpravy okolo ní mají ale stát až padesát milionů korun. „Doufám, že to nezpůsobí žádné odložení,“ přeje si náměstek ústeckého primátora Jan Řeřicha. „Ta stavba je i nadále dopravní prioritou pro Ústecký kraj,“ uklidňuje mluvčí Krajského úřadu Ústí nad Labem Veronika Kindlová.  

Video Reportáž Jana Stuchlíka
video

Reportáž Jana Stuchlíka

Litoměřická radnice už ale nechce jenom čekat. Zastává názor, že by se do doby, než se začne s rekonstrukcí, mělo alespoň v jednom směru po zkratce u Sebuzína jezdit. Ústecký magistrát přitom věří, že krajský rozpočet bude už brzy schválen a přeložka zůstane prioritou. Provizorní provoz na pár týdnů proto prý nikomu nepomůže. V Litoměřicích však chtějí začít hned. „Pak se musí najít někdo třetí, kdo nás rozsoudí, a tím by měl být kraj,“ zdůrazňuje Ivo Perna z odboru dopravy Městského úřadu Litoměřice. „Úředníci dopravy v tuto chvíli stojí za magistrátem,“ uvádí Veronika Kindlová. „Jsme samozřejmě schopni přistoupit i na kompromis,“ připouští Jan Řeřicha.

O nové silnici u Sebuzína i o případné provizorní dopravě by mělo být jasno už na začátku února.

/*json*/{"map":{"lat":50.59496,"lng":14.065252,"zoom":13,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.59496,"lng":14.065252,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/