Probíhá svátek someliérů - Týden vína

Praha - Česká metropole se zaplnila vínem a jeho příznivci. Vrcholí tu první ročník festivalu Týden vína. Až do neděle mohou návštěvníci pražských restaurací ochutnávat z rozšířené nabídky vinných barů, vinoték, hotelů i obchodů. Do festivalu se zapojilo celkem 48 podniků.

Týden vína zahájila tradiční galadegustace v Břevnovském klášteře. Loni na ni přišlo asi 800 lidí, letos zřejmě nepatrně více. Kdo se v mnoha místnostech tisíciletého komplexu neztratil, našel ve sklepení i nejlepší víno pátečního odpoledne: Ryzlink rýnský rakouského rodinného vinařství Firt Haag.

Pražané si nyní mohou vychutnávat nejrůznější druhy z celého světa. „Zájem o víno roste a ty přípravy byly poměrně náročné, trvaly asi tři měsíce, velice nás podpořil pražský magistrát a také agentura Czech Tourism,“ uvedl John Umberto Salvi, držitel prestižního titulu Master of Wine.

Video Reportáž Petra Janečka
video

Reportáž Petra Janečka

Reportáž Petra Janečka

UvR 16.01.09

Reportáž Edity Valentové

Součástí festivalu je i soutěž Prague Wine Trophy. Jejím organizátorem je časopis Víno Revue a je jednou z nejvýznamnějších a největších soutěží vín v České republice. Záštitu nad ní převzal pražský primátor Pavel Bém. „Toto ocenění se stalo mezinárodně uznávaným a už od 70. let jsme ho začali udělovat mezinárodně. Na českého mistra teprve čekáme,“ řekl Salvi.

Orientaci milovníkům vína usnadňuje česko-anglický průvodce vínem, který vyšel jen při příležitosti konání festivalu. Poradí mimo jiné, kde je víno za dobrou cenu, kde k němu mají dobré jídlo nebo třeba i kde složit hlavu. Pravidelně aktualizovanou verzi průvodce najdou zájemci i na internetu.