Policisté v Karlovarském kraji chtějí zamezit násilí ve školách

Karlovarsko - Kvůli školní šikaně namontovali strážníci v Karlových Varech na jednu ze škol mobilní kamery. V Sokolově dokonce pátrají po mladých útočnících, kteří přepadávají děti. Jak informovala mluvčí sokolovské policie Andrea Kávová, pachatelé zaútočili na 11letou dívku, která se vracela domů. S požadavkem, že chtějí peníze, ji povalili na zem, zmlátili a utekli.

Podle výpovědí sestavili policisté ze Sokolova přibližnou podobu jednoho z útočníků. Může mu být přibližně 15 let.

Kvůli šikaně a opakovaným rvačkám před školou koupili karlovarští strážníci mobilní kamery. První dvě už hlídají děti před školou v Drahovicích. Velitel Městské policie Karlovy Vary Marcel Vlasák sdělil, že k napadání dochází i v okolí školy. Náměstek primátora Karlových Varů Tomáš Hybner se nechal slyšet, že kamerový systém je okamžité řešení této problematiky.

Video Reportáž a vstup Antonína Bruštíka
video

Reportáž a vstup Antonína Bruštíka

Šikana mezi školáky v Drahovicích vyvolala mezi lidmi silné emoce. Kromě policistů hlídkovali na místě i členové Národní gardy. Rodiče nechtějí, aby se podobná situace opakovala a kamery u školy vítají. U základní školy v Drahovicích strážníci městské policie testují první přenosnou soupravu. Tomáš Hybner dodal, že bude usilovat o to, aby magistrát nakoupil ještě další soupravy.

Testovací provoz prvních dvou kamer ukončí policisté na jaře. Pak je velitel strážníků nabídne i dalším školám.

Přibližná podoba útočníka
Přibližná podoba útočníka