Chrudimská policie nabízí kurzy sebeobrany

Chrudim - Jak se bránit proti agresivním klientům na úřadech anebo proti útokům pacientů? Jednou z možností jsou kurzy sebeobrany. Ty nabízí policie ve spolupráci s radnicí v Chrudimi. Stále častější jsou případy, kdy zdravotnický personál nebo úředníci čelí nadávkám a někdy i fyzickému napadení.

Útoky pacientů na lékaře záchranky, agresivní výpady vůči sestrám v nemocnici i záchvaty zuřivosti na úřadech - na podobné situace se ohrožení profesionálové můžou připravit. Taková je hlavní myšlenka pilotního projektu, jak informoval policejní instruktor Pavel Šídlo. Policejní instruktor Robert Marx k tomu dodal, že stěžejní je rozeznat důvod agresivního chování.

Odhadnout chování agresivního pacienta, dokázat s ním promluvit a včas přivolat pomoc - v kurzech sebeobrany se vyučuje teorie i fyzická obrana. Radka Pochobradská z odboru sociální prevence Městského úřadu Chrudim sdělila, že kurzy budou zhruba pro dvacet lidí. Do prvního kurzu se přihlásili sociální pracovníci, záchranáři a personál chrudimské nemocnice.

Ředitel nemocnice v Chrudimi Vojtěch Němeček se nechal slyšet, že nejvíce ohroženi agresivitou jsou ambulance na příjmu. Mluvčí Policie ČR Chrudim Věra Hamáčková podotkla, že kurzy budou pokračovat. Do projektu Algiz by se časem měli zapojit i exekutoři, pracovníci bank, pošt nebo pojišťoven, Dokladem o absolvování kurzu bude osvědčení vydané policií.
Video Reportáž Michala Klokočníka
video

Reportáž Michala Klokočníka