Mostecká radnice zlevnila v Chanově nájemné, opozice to kritizuje

Most - Mostecká radnice zlevnila nájemné na sídlišti v Chanově, snížila ho o pětinu. Radní to obhajují tím, že je úroveň bydlení v této chudinské čtvrti mnohem nižší než jinde ve městě. Většina opozičních zastupitelů však úlevy pro Chanov kritizuje, tvrdí, že ti, co léta sídliště ničili a neplatili nájemné, dostávají nyní od města odměnu.

Mobil, domácí pekárna nebo nový přehrávač jsou věci do domácnosti, které si teď lidé z Chanova mohou pořídit za peníze, které ušetří za rok na nájmu. „No samozřejmě je to dobrá zpráva,“ libuje si Miroslav Kirvi z Chanova. Podle mosteckých radních je poskytnutá sleva jen slabou náplastí vzhledem k tomu, jak lidé v Chanově bydlí. „Je to o drobných!“ prohlásila náměstkyně primátora Mostu Hana Jeníčková (Sdružení Mostečané Mostu).

Většina opozičních zastupitelů úlevy pro Chanov kritizuje, tvrdí: ti, co léta sídliště ničili a neplatili nájemné, teď vlastně dostávají od města odměnu. Člen zastupitelstva města Most Josef Tancoš (ČSSD) uvedl: „Bohužel tato skupina v Chanově si svoje byty zničila sama a ničí si svůj majetek. Nemůžeme je podporovat tím, že budou mít levnější nájem. Senátor a člen zastupitelstva města Most Vlastimil Balín (KSČM) doplnil: “Jakýkoli úplatek, a já to mohou k tomuto etniku brát jako úplatek, je špatný.„ Obyvatel Chanova Imrich Krosčen však nesouhlasí: “Oni je počítají jako domy 1. kategorie. Ale to není 1. kategorie, to je o ničem, všude teče studená voda."

Radnice hlavní důvod podpory chanovských obyvatel neskrývá. Ve městě pro ně byty podobné kategorie, v jakých teď bydlí, nemá, proto se snaží nájemníky v Chanově udržet. Hana Jeníčková dodala: „Proto jsme si řekli, že uděláme podmínky, aby tam lidé zůstali.“ Městský radní Václav Hoffman (ODS) ji podpořil: „Má-li to mít takový výsledek, že lidé tam budou bydlet a že budou platit nájem, tak si nemyslím, že by to byla taková zrada na všech ostatních občanech města Mostu.“

Mostečtí radní na snížení nájmu trvají. Až opozice přijde s lepším plánem, jak udržet lidi v Chanově, zatleskáme, tvrdí.

/*json*/{"map":{"lat":50.503679,"lng":13.683774,"zoom":15,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.503679,"lng":13.683774,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/