Speciální policejní místnost řeší problémy v plzeňském Tescu

Plzeň - Netradiční opatření proti případům drobných krádeží zavádějí v Plzni. V nejproblémovějším nákupním středisku v centru města byla otevřena speciální policejní místnost. V rámci své služby tam docházejí strážníci i policisté a hned na místě řeší problémy. Byl to nápad obchodníků. Výsledky jsou prý pozitivní, a tak zájem o službu mají i jinde ve městě.

Postávající bezdomovci a žebráci, znechucení zákazníci a každodenní řešení krádeží - taková byla ještě na konci loňského roku vizitka známého nákupního střediska v centru Plzně. Radní pro bezpečnost z plzeňského magistrátu Karel Paleček informoval, že podobná místa patří k nejproblémovějším. Ředitel OD Tesco Plzeň Stanislav Novotný tato slova potvrdil.

Po dvou měsících už je všechno jinak. Přímo v nákupním centru totiž začala fungovat příležitostná policejní služebna sloužící k řešení trestných činů a přestupků, jak popsala mluvčí Policie ČR Plzeň Michaela Altmannová. S nápadem dostat policisty a strážníky přímo do nákupních center a zajistit jim tady zázemí přišli sami obchodníci.

Mluvčí Městské policie Plzeň Jana Pužmanová dodala, že strážníci docházejí do obchodního domu v nepravidelných intervalech několikrát během dne. Častější přítomnost strážníků v nákupním centru už se příznivě projevila i na počtu krádeží. Stanislav Novotný sdělil, že v lednu bylo řešeno 47 případů. V únoru policisté zaznamenali pouze 11 případů.