Přestavba pražské polikliniky Budějovická začne v červenci

Praha - V červenci se pražská poliklinika Budějovická dočká rekonstrukce. Její první fáze bude stát 150 milionů korun a realizovat ji bude firma Unistav. Výsledkem rekonstrukce bude zvětšení kapacity polikliniky, modernizace ordinací i technického zázemí pro zaměstnance. Společnost Medicon, která budovu polikliniky vlastní, také nabídla její část k pronájmu úředníkům radnice Prahy 4.

Medicon chce v první fázi zvýšit o šest podlaží třípatrovou budovu vlevo od současného vchodu do polikliniky. Stavební práce zde začnou v červenci a skončí na začátku příštího roku. Poté se do nově vzniklé devítipodlažní budovy se samostatným vchodem přestěhují ordinace z nynější polikliniky.

Ředitel Kliment:

„Vznikne více než 50 ordinací a nové operační sály pro jednodenní chirurgii. Zbrusu nové pracoviště získá na Budějovické i Mamma centrum Medicon, které je nyní na poliklinice Zelený pruh.“

V každém patře bude samostatná recepce, kde se pacienti budou objednávat ke svému lékaři. Jedno patro budovy bude sloužit jako technické zázemí pro zaměstnance polikliniky. Společnost plánuje navýšení kapacity lékařských služeb. „Vznikne více než 50 ordinací a nové operační sály pro jednodenní chirurgii. Zbrusu nové pracoviště získá na Budějovické i Mamma centrum Medicon, které je nyní na poliklinice Zelený pruh,“ uvedl generální ředitel Medicon Radek Kliment.

Do části nemocnice možná zamíří úředníci Prahy 4

Po přesunu polikliniky do nové budovy začne Medicon s rekonstrukcí stávající budovy. Do konce roku 2010 zde mají vzniknout kancelářské prostory, společnost je již nabídla Praze 4. Radnice si chce prostory pronajmout na 35 let, ročně má na základním nájemném zaplatit 40 milionů korun. O pronájmu musí rozhodnout zastupitelstvo městské části, které bude jednat příští týden. Společnost Medicon jako jediná splnila všechny podmínky výběrového řízení, které Praha 4 vypsala.

Přestavba polikliniky Budějovická je plánována po etapách až do roku 2013. Postupně vyrostou další dvě budovy na východní a severovýchodní straně stávajícího areálu. Vzniknout by mělo i podzemní parkoviště a zastřešené atrium, které propojí polikliniku s metrem. V areálu by měla být umístěna také pracoviště zdravotních pojišťoven, pošty a služeb Czech POINT. Celkové náklady na rekonstrukci společnost odhaduje mezi dvěma a třemi miliardami korun.

/*json*/{"map":{"lat":50.0426990136,"lng":14.4508624077,"zoom":17,"mapTypeId":"satellite"},"markers":[{"lat":50.042650781934,"lng":14.450787305832,"type":"1","description":"Poliklinika Bud\u011bjovick\u00e1 projde v n\u00e1sleduj\u00edc\u00edch m\u011bs\u00edc\u00edch z\u00e1sadn\u00ed rekonstrukc\u00ed."}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/