Kriminalisté vyšetřují podezřelý prodej kina ve Veselí nad Lužnicí

Veselí nad Lužnicí - Obyvatelé jihočeského Veselí nad Lužnicí již delší dobu sledují vývoj událostí kolem nového vlastníka místního kina. Osud kulturního objektu v centru města je totiž kvůli sporům nejistý. Kino postupně zapadalo do stále citelnějších ztrát a město uvítalo možnost objekt prodat. Koncem loňského roku zastupitelé schválili prodej kina jedinému zájemci za 800 tisíc korun. Odhadní cena objektu je však čtyřikrát vyšší. Prodej kina proto nyní prošetřují kriminalisté.

Policie se o nejasnostech kolem prodeje kina dozvěděla od anonyma, který se na ni obrátil dopisem. „Policie přijala oznámení, které zakládá podezření z porušení při správě cizího majetku,“ uvedl mluvčí táborské policie Miroslav Doubek. Starosta Veselí Jaromír Novák však tvrdí, že zastupitelstvo má právo stanovit cenu podle svého uvážení.


Kriminalisté dokončí vyšetřování prodeje kina do čtrnácti dnů. Prozatím nemají žádné informace, které by mohly vést k zahájení trestného řízení. Další překážkou je malý pozemek pod kinem. Město totiž ke svému překvapení zjistilo, že pozemek nepatří jemu, ale soukromému majiteli. „Bylo přislíbeno, že se nám do data jednání zastupitelstva ozve k případnému prodeji pozemku. Bohužel se tak nestalo,“ tvrdí Novák.

Video Reportáž Jiřího Bydžovského
video

Reportáž Jiřího Bydžovského

Důvod, proč se chce město kina zbavit, je jednoduchý. Kvůli ztrátovosti ročně doplácí na provoz 600 tisíc korun. Zájemce o koupi tu chce kino zachovat i proto, že jeho otec tu více než padesát let filmy promítá.

/*json*/{"map":{"lat":49.2220819883,"lng":14.7457122803,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.189781745417,"lng":14.711380004883,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
Promítání filmu
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24