V Mostě se kontejnery stěhují pod zem

Most - Se zajímavým projektem přišla radnice v Mostě. Z centra města a sídlišť mizí odpadkové koše a kontejnery. Magistrátu vadil nepořádek kolem nich, a proto se je rozhodl umístit pod zem. Nápad si zástupci města přivezli z moravského Uničova. Místní mluví o koších budoucnosti.

Ředitel Technických služeb města Mostu Jan Syrový hovoří o estetických výhodách i o větší bezpečnosti. Náměstek primátora Luboš Pitín informoval, že koše není možné převrhnout, nelze je vybírat a nikdo do nich nemůže spadnout. Vybudování jednoho takového místa se čtyřmi kontejnery na tříděný a směsný odpad vyjde radnici na půl milionu korun. Potřeba je i speciální popelářský vůz s hydraulickou rukou.

Do popelnic a košů se vejde třikrát tolik odpadu než do běžných nadzemních nádob. Přesto mají někteří lidé o projektu pochybnosti. Jan Syrový však ubezpečil, že město má zajištěny dva zdroje, které budou kontejnery vyvážet. To potvrdil i Luboš Pitín.

Podzemní kontejnery jsou do konce letošního roku ve zkušební době, město a technické služby chtějí projekt kompletně doladit. Další by se potom v příštím roce mohly objevit i v jiných částech města.

/*json*/{"map":{"lat":50.5308887389,"lng":13.8070678711,"zoom":9,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.511679949707,"lng":13.634033203125,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/