Stavba logistického centra v Pardubicích pokračuje

Pardubice - V Pardubicích dál utěšeně roste největší černá stavba v republice - logistické centrum za 800 milionů korun. Postup soukromé firmy D+D Park Pardubice, která doteď nemá stavební povolení, pobouřil stavební úřad i magistrát. Firma totiž protiprávně staví i na pozemcích města. Její jednatel Petr Dědek se brání tím, že projekt je v časové tísni. Stavební povolení a dohodu s městem si chce vyřídit až dodatečně.

Na 14 hektarech bývalého popílkoviště vyrůstá bez územního rozhodnutí a stavebního povolení logistické centrum. Na úřední výzvy k zastavení prací firma D+D nereagovala. Ředitel investora projektu, firmy D+D Park, Petr Dědek sdělil, že rozhodnutí, zda porušit stavební zákon, nebylo příjemné. Šlo prý však o vyhnutí se riziku ztroskotání celého projektu.

Část areálu se má předávat už v září. Firma nyní usiluje o dodatečné stavební povolení. Svérázné praktiky odsoudilo vedení radnice. Načerno se totiž staví i na pozemcích města, jak potvrdil náměstek primátora Pardubic Alexandr Krejčíř (ODS). Město je ochotné s firmou jednat, jen pokud přeruší práce na pozemcích.

Video Reportáž Michala Klokočníka
video

Reportáž Michala Klokočníka

Stavební úřad Pardubice mezitím vydal rozhodnutí o zastavení stavby, které firma nakonec převzala. Vedoucí úřadu Jiří Vopršal upozornil, že jsou připraveny kroky k násilnému zastavení. Práce na pozemcích města už firma zastavila. Stavební úřad ale požaduje klid strojů v celém areálu. Petr Dědek však říká, že to nemůže být zrealizováno ze dne na den.

Zastupitel Pardubic Jindřich Tabuer (ČSSD) je toho názoru, že radnice mohla být přísnější dříve, nyní je prý téměř škoda stavbu zastavovat. O dalším osudu logistického centra se rozhodne v nejbližších dnech. Zákonnou možnost, že by úředníci za asistence policie přijeli stavbě fyzicky zabránit, si firma od počátku nepřipouští.