Hasiči likvidovali na Nymbursku rozsáhlý požár zemědělské haly

Ostrá (Nymbursko) - V Ostré na Nymbursku likvidovali celé odpoledne hasiči požár haly pěstitelského družstva. Příčina jeho vzniku zatím není známá, hasiči předběžně odhadují škodu asi na 16 milionů korun. Shořely kartony a balicí linka i část střechy chladírny. Požár je už lokalizován, hasiči však na místě zůstanou i přes noc, uvedl mluvčí středočeských hasičů Ladislav Křivan. Ostrá byla celé odpoledne pro řidiče neprůjezdná, dopravní provoz se do obce vrátil v 19:00.

Požár vypukl kolem 15:00. Nad vesnicí se šířila oblaka kouře, zhruba po třech hodinách už ale nebyly známky požáru patrné. S ohněm bojovalo devět hasičských jednotek. „Teď ještě využíváme termokameru, která nám uvnitř objektu pomáhá najít ohniska požáru,“ řekl vpodvečer Křivan. Balírnu se podařilo uhasit rychle, problémy ale způsobovaly plameny, které se šířily uvnitř střešního pláště chladírny. Jeden z dobrovolných hasičů musel být kvůli přehřátí organismu ošetřen.    

Příčina požáru zatím není známá. „Velmi předběžně se mluví o tom, že ten požár vznikl z nedbalosti, ale rozhodně to není finální verze. Vyšetřování nějakou dobu potrvá, dosud bylo prioritou hlavně ten požár uhasit,“ uvedla mluvčí nymburských policistů Petra Potočná. Požár pravděpodobně vypukl venku a rozšířil se na halu firmy a dům, který s ní sousedí.

/*json*/{"map":{"lat":50.180485,"lng":14.893126,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.180485,"lng":14.893126,"type":"32","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/