Pobočka ČOI v Pardubicích skončila

Pardubice - V Pardubicích zavřeli pobočku České obchodní inspekce, všech 22 zaměstnanců se kvůli úsporným opatřením přestěhuje ke kolegům do krajského města. Stěhování inspektorátu do Hradce Králové se nelíbí lidem ani pardubické radnici. Pracoviště se spotřebitelům vzdálí, Česká obchodní inspekce přesto tvrdí, že sloučení obou východočeských pracovišť bylo nezbytné. Stejná úsporná opatření platí i v některých dalších krajích, na rozdíl od Pardubic však někde, například v Karlových Varech, zůstanou alespoň poradenská centra.

Více než 16 let se mohli nespokojení spotřebitelé z Pardubicka obrátit přímo ve svém krajském městě na Českou obchodní inspekci. Nyní je ale všechno jinak, lidé budou muset jezdit do Hradce Králové, protože právě tam se totiž inspektoři z Pardubic stěhují. „Situace je skutečně taková, že státní správa musí začít šetřit,“ uvedl ředitel ČOI pro Královéhradecký a Pardubický kraj Karel Nohejl. Zástupkyně ředitele inspektorátu pro Královéhradecký a Pardubický kraj Miroslava Chmelíková se v minulosti nechala slyšet, že inspektorát se spotřebitelům skutečně vzdálí. Dnes už ale stěhování do Hradce Králové komentovat odmítla.

Stěhování ČOI do Hradce Králové se nelíbí ani pardubické radnici. „Je nám líto, že pobočka v Pardubicích už dále nebude. Byli jsme jako město osloveni, zda bychom neměli, třeba na radnici, k dispozici nějaký prostor. Bohužel nemáme,“ prohlásil vedoucí kanceláře primátora Pardubic Michal Zítko. Česká obchodní inspekce tvrdí, že sloučení obou východočeských pracovišť bylo nezbytné. „Inspektoři musí být v terénu a tam musí lidem pomáhat. Nemohou být v kancelářích a čekat na spotřebitele přímo tam,“ uzavřela ústřední ředitelka ČOI Jana Příhodová.

Stejná úsporná opatření platí i v některých dalších krajích. Na rozdíl od Pardubic ale někde, například v Karlových Varech, Česká obchodní inspekce ponechá alespoň poradenské centrum.

Česká obchodní inspekce
Česká obchodní inspekce