Policie pátrá po pachateli, který poškodil přejezdy na Třinecku

Třinec (Frýdecko - Místecko) - Neznámý člověk vyřadil během večera úmyslně z provozu zabezpečovací zařízení na čtyřech přejezdech na železniční trati mezi Třincem a Jablunkovem na Frýdecko - Místecku. Sabotáž vyšetřují policisté. Zařízení pachatel vyřadil z provozu, což mělo za následek spuštění závor a zapnutí červeného světla. Podle Správy železniční dopravní cesty tak motoristé nebyli ohroženi. Nebezpečným úsekem pravděpodobně projel jediný vlak a jeho strojvůdce o všem informoval, uvedla policie.

„Pachatel propojil vodiče signalizačního zařízení a vyřadil ho z provozu. Policie po něm pátrá. Za obecné ohrožení mu hrozí až osm let vězení,“ informuje Ivan Žurovec, mluvčí Policie ČR Frýdek - Místek.

Vše se naštěstí obešlo bez nebezpečných situací. Vlaky s určitými omezeními normálně projížděly, jen někteří motoristé a chodci strávili na přejezdech dlouhé minuty. „Ve chvíli, kdy jsou porušeny kolejové obvody ovlivňující činnost přejezdů, tak se přejezdy rozsvítí na 'stůj' a závory jdou dolů,“ uvedla Anna Kodysová ze Správy železniční dopravní cesty.

Video Reportáž Aleše Gongola
video

Reportáž Aleše Gongola

Podle Správy železniční dopravní cesty jsou útoky vandalů na zabezpečovací zařízení velmi časté. V České republice takových zařízení funguje přes osm tisíc.