Olomouc rozkvetla letní Florou

Olomouc – Brány olomouckého výstaviště se dnes otevřely návštěvníkům letní etapy mezinárodní výstavy a veletrhu Flora Olomouc 2009. Tradiční výstava květin, okrasných dřevin, zahradní architektury a vazačství letos probíhá po jednapadesáté. Koná se od 20. do 23. srpna a v hlavní květinové expozici nabízí návštěvníkům Romantickou zahradu. Součástí Flory jsou i letní zahradnické trhy s prodejem květin, rostlinného materiálu, zahradnickými pomůckami a hobby potřebami.

Podruhé probíhá olomoucká Flora ve spolupráci s vídeňským zahradnickým podnikem. Ten se také s Českým zahrádkářským svazem podílí na hlavní, romantické expozici s jiřinami, růžemi, gladiolami, liliemi i vodními rostlinami. Olomoucké výstaviště tak podle svého ředitele Zdeňka Štefky navazuje na spolupráci z jarní etapy, při které Rakušané rovněž přispěli při tvorbě hlavní výstavy – květinového cirkusu.

Návštěvníci si mohou prohlédnout ale také aranžmá květin do historických nádob či expozici okrasných dřevin. „Letos jsme udělali i takové specifikum, a v posledním pavilonu máme expozici s názvem Andělé nad vřesovištěm,“ řekl Štefka.

Video Rozhovor se Zdeňkem Štefkou
video

Rozhovor se Zdeňkem Štefkou

Romantická zahrada je jednou z posledních výstav ve stávajícím pavilonu A. Ten má totiž projít rekonstrukcí za více než 350 milionů korun a výrazně se modernizovat. „Věřím, že k modernizaci dojde, protože stávající pavilon A je naší jedinou krytou výstavní plochou. Abychom mohli rekonstruovat stávající pavilon, potřebujeme převést výstavní provoz jinam. Již je vypracovaná studie - ve fázi projektové dokumentace. V příštím roce by mohla začít realizace,“ informoval Štefka.

Flora Olomouc
Flora Olomouc
Více fotek
  • Flora Olomouc autor: ČT24, zdroj: www.flora-ol.cz http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/11/1059/105871.jpg
  • Flora Olomouc autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/11/1059/105872.jpg
  • Flora Olomouc autor: ČT24, zdroj: www.flora-ol.cz http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/11/1059/105845.jpg