Obyvatelům azylového domu v Husinci vyhrožoval ozbrojený muž

Husinec – Muž, který vyhrožoval romským obyvatelům husineckého azylového domu Rybka, ze své poplašné pistole dokonce několikrát vystřelil. Podle policie nejde o rasově motivovaný čin, ale o neshody mezi sousedy. Útočník si totiž také přišel stěžovat. U vchodu i u branky azylového domu se nyní pohybují policisté, kteří sbírají informace o útoku na rodinu, které starší muž vyhrožoval.

Od víkendu v Husinci vládne napětí. U branky do zahrady se v sobotu ozvaly i výstřely. Ředitelka Azylového domu Rybka v Husinci Eva Dvořáková je podle svých slov zděšená. Starší muž, který tiskl spoušť, dnes o zbraň přišel. Zabavili mu ji policisté, jak potvrdila mluvčí Policie ČR Prachatice Radka Sovová.

Jméno útočníka policisté nezveřejnili, rasově motivovaný útok ale vyloučili. Radka Sovová dodala, že se jedná o přestupek proti občanskému soužití. Podle starosty Husince Roberta Klesnera (KDU-ČSL) jde spíše o majetkový spor. Starší muž si sám přišel na radnici stěžovat, že mu lidé z azylového domu vzali z jeho zahrady věci, oni se naopak brání, že nic neodnesli.

Video Reportáž Aleše Hazuky
video

Reportáž Aleše Hazuky

Zástupci azylového domu chystají mimořádná opatření. Sociální pracovnice azylového domu Alena Doulová prozradila, že půjde například o mříže podél oken. Policejní hlídky se teď budou u domu objevovat několikrát denně.

/*json*/{"map":{"lat":49.0747655162,"lng":14.2245483398,"zoom":10,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.055870181939,"lng":13.988342285156,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/