Jenišov rodinné domky stavět nemůže, čtyřpodlažní domy mají ale zelenou

Karlovy Vary – Starosta Jenišova Ivan Truksa se domnívá, že stavební úřad v Karlových Varech neměří všem stejně. Jenišov totiž nechce ve svém katastru projekt ruského investora čítající sedm domů a stavbu blokuje. Na to konto stavební úřad zablokoval stavbu asi patnácti rodinných domků. V obou případech se úřad ohání územním plánem.

Projekt Vladimíra Vasiljeva počítá s tím, že v Jenišově vyroste sedm domů s celkem 222 byty a třemi sty garážemi. Radnice se ale domnívá, že jde o zbytečně megalomanskou stavbu a že počet bytů překračuje územní plán, což nakonec potvrdil i odvolací stavební odbor na krajském úřadu v Karlových Varech. Stavět se tedy zatím nezačalo.

Územní plán naopak stavbu řádově desítky rodinných domků umožňuje. I tak má od karlovarského stavebního úřadu stopku – protože prý je stavba v rozporu s územním plánem a jednalo by se o překročení kapacity bytů v obci. „Buď je to nevědomost, nebo naschvál,“ domnívá se Truksa. Úřad ale od projektu ruského investora nechce ustoupit.

Video Reportáž Zdeňka Soukupa
video

Reportáž Zdeňka Soukupa

Jenišov se nachází blízko Karlových Varů. Za posledních pět let se z něj stalo satelitní městečko. Zdvojnásobil se počet obyvatel a vyrostly tu dva hypermarkety.

/*json*/{"map":{"lat":50.2526932562,"lng":12.8591537476,"zoom":12,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.22645320914,"lng":12.79993057251,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/