Nová černá skládka leží u Milhostova

Milhostov – U Milhostova na Chebsku se objevila nová černá skládka s neznámým odpadem. Nákladní auto, které ho tam dovezlo a vyklopilo, přitom pozoroval svědek. S obavou, že jde o chemikálie, kontaktoval pak muž všechny příslušné úřady, hasiče a policii. Nechtěl ale říct své jméno ani další údaje, a tak se likvidace skládky zkomplikovala.

Nákladní auto vyklopilo velké žoky s odpadem na kraj lesa u Milhostova na Chebsku. V některých jsou odřezky koženky. Z většiny žoků se ale sypou obtížně identifikovatelné granule a různobarevný prášek. Vedoucí odboru životního prostředí z chebského městského úřadu Viktor Kudláček sdělil, že se pravděpodobně jedná o hobliny a třísky z plastů. Prý nejsou nebezpečné životnímu prostředí.

Starosta Milhostova Pavel Červenický řekl, že by měl raději jistotu. Podle svých slov má obavu, že se takový materiál bude rozpouštět ve vodě. U skládky je rušno. Přijela i zástupkyně majitele pozemku. „Budeme to řešit,“ potvrdila Radomíra Kynclová z kraslické správy Lesů ČR. Viktor Kudláček dodal, že nyní se bude hledat původce odpadu.

Video Reportáž Zdeňka Soukupa
video

Reportáž Zdeňka Soukupa

Pavel Červenický se obává, že likvidaci skládky bude mít nakonec na starosti obec, což prý bude nákladné. Starostové obcí na Chebsku řeší podobné skládky často. Původce se většinou nenajde a majitelé pozemků se zdráhají je uklidit.

/*json*/{"map":{"lat":50.1267413312,"lng":12.4440765381,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.1571056734,"lng":12.452659606934,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/