Policisté odpoledne tři hodiny hledali bombu v centru Budějovic

České Budějovice - Neznámý pachatel odpoledne vyhrožoval, že na křižovatce poblíž centra města vybuchne bomba. Policie prostor na zhruba tři hodiny uzavřela a evakuovala z něj desítky lidí, žádnou bombu ani jiný výbušný mechanismus ale nenašla. Případ vyšetřují českobudějovičtí kriminalisté. Neznámý pachatel se podle nich dopustil trestného činu šíření poplašné zprávy.

Policie informovala, že anonym zavolal na linku městských strážníků 156 krátce před 13:00 a oznámil, že v 16:00 vybuchne na křižovatce ulic Hroznová a Krajinská bomba. Strážníci o tom ihned informovali státní policii, která prostor uzavřela, evakuovala obyvatele a místo začala prohlížet a střežit. Přijeli rovněž hasiči a zdravotníci. Bezpečnostní akce skončila po 16:00.   

Policie v posledních letech několikrát uspěla v pátrání po lidech, kteří anonymně nahlásili, že někde vybuchne bomba. Letos v březnu například dopadla brněnská policie pětatřicetiletého muže, který podle ní hrozil bombou v tamějším novém justičním paláci, čímž se snažil zhatit soudní řízení, jehož se měl účastnit kvůli svým dluhům. Kvůli hrozbě muselo být z areálu evakuováno několik stovek lidí.   

Předtím v únoru dopadli policisté jedenadvacetiletého muže z Chrudimska, který podle nich prostřednictvím linky 112 opakovaně hrozil bombami na několika místech Prahy. Loni v červenci zase slovenská policie zadržela důchodce, který předtím telefonicky vyhrožoval pražskému letišti v Ruzyni bombou. Muž ze slovenského domova důchodců pětkrát volal na ruzyňské letiště, že je tam umístěno pět náloží, které o půlnoci vybuchnou. 

/*json*/{"map":{"lat":48.9766115839,"lng":14.474272728,"zoom":16,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":48.975949626361,"lng":14.474015235901,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/