Nedokončený obchvat trápí Otrokovice

Otrokovice - Začátek stavby jihovýchodní části otrokovického obchvatu na Zlínsku se kvůli hospodářské recesi zpožďuje. Ředitelství silnic a dálnic totiž nemá v době hospodářské krize dost peněz na výkup pozemků. Další úsilí se proto soustředí na dokončení protihlukových stěn kolem už hotové rychlostní silnice.

Dopravní spojení mezi Uherským Hradištěm, Otrokovicemi a Zlínem sice už od října 2006 usnadňuje tři kilometry dlouhý úsek rychlostní silnice. Loni započatý výkup pozemků ale skončil. „Počítali jsme s tím, že v roce 2010 vykoupíme zbytek pozemků. S ohledem na finanční krizi, a to nejenom v naší republice, ale celoevropsky, se nám nedostává peněz,“ říká ředitel Zlínské správy Ředitelství silnic a dálnic Karel Chudárek.    

Důvodem je, že ministerstvo dopravy na příkaz vlády zastavilo přidělování peněz tam, kde se ještě nezačalo stavět. „V tuto chvílí dokončujeme jen dálnice a rychlostní silnice, které jsou již rozestavěné. A to je právě rychlostní silnice R 55 mezi Otrokovicemi a Hulínem,“ informuje mluvčí ministerstva dopravy Karel Hanzelka. 

Video Reportáž Lukáše Pfausera
video

Reportáž Lukáše Pfausera

V současné době tak auta jedoucí do Uherského Hradiště nebo v opačném směru do Zlína musejí přes Otrokovice projíždět. Doprava tak zatěžuje nejen křižovatku s Napajedelskou ulicí. „Doprava nám způsobuje velké komplikace. Občané si na ni mnohdy velmi stěžují. Pokud by došlo k dokončení obchvatu, tak by se nám velmi ulevilo,“ uvádí mluvčí otrkovické radnice Lenka Krupková.   

Naopak podle plánu by měla začít stavba protihlukových stěn podél celé dokončené severovýchodní části obchvatu Otrokovic. „Bude to v místech, kde to obyvatele Otrokovic nejvíce trápí,“ připomíná Karel Chudárek. 

První etapu čtyři sta šedesáti metrů protihlukových zábran začne Ředitelství silnic a dálnic budovat už letos v květnu. Kdy začne stavba jihovýchodní části otrokovického obchvatu za více než miliardu, ale nelze odhadnout.

/*json*/{"map":{"lat":49.209765,"lng":17.530905,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.209765,"lng":17.530905,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/