Ředitelka pardubického centra sociálních služeb byla odvolána

Pardubice – Radní Pardubic odvolali z funkce ředitelku městského centra sociálních služeb Hanu Vičíkovou. Vytýkají jí vážné chyby v hospodaření společnosti a také nepřiměřeně vysoké odměny, vyplacené jednomu z vedoucích pracovníků této městské organizace. Ekonomický náměstek Zdeněk Hrdý takto na čtvrtletních odměnách obdržel 290 tisíc korun, dalších 150 tisíc pak za rok 2008.

Náměstek primátora Pardubic Alexandr Krejčíř (ODS) říká, že odpovědnost nese přímo ředitelka Fučíková. Nesrovnalosti v účetnictví a statisícové odměny pobouřily radní města. Náměstkyně primátora Pardubic Štěpánka Fraňková (SPP) hovoří o ztrátě důvěry.

S neobvyklými odměnami a nákupy předraženého vybavení mělo centrum problémy už v roce 2007. Případem se tehdy zabývala policie. Sama ředitelka Vičíková chyby v účetnictví za rok 2008 přiznala, odmítá však, že byly úmyslné. Ke svému odvolání z funkce se vyjádřit nechtěla.

Video Reportáž Erika Knajfla
video

Reportáž Erika Knajfla

Z vedení sociálních služeb města odchází i ekonomický náměstek Zdeněk Hrdý, který statisícové odměny obdržel. Štěpánka Fraňková upřesnila, že ten odchází k letošnímu 30. dubnu. Vedení radnice rozhodlo, že trestní oznámení na ředitelku Vičíkovou nepodá.