Na Chebsku vyhořel penzion

Cheb - V Dolních Dvorech u Chebu v noci hořel penzion, který se nacházel v areálu bývalého kasina. Požár částečně zničil tři budovy. Výše škody se zatím odhaduje na zhruba dvacet milionů korun. Příčinu požáru kriminalisté vyšetřují. V tomto případě nevylučují rovněž úmyslné zapálení.

Hořet začala nejprve střecha jednopatrové budovy penzionu. Oheň se postupně rozšířil na další dvě budovy v blízkosti bývalého kasina. „Požár vypukl v půl dvanácté večer. Na jeho hašení se podílelo sedm jednotek hasičů, hasební práce byly ukončené až po osmi hodinách ráno, při události nedošlo k žádnému zranění,“ rekapituluje mluvčí Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje Alena Ryvolová.

Areál stojí uprostřed polí za městem. Dříve to byla částečně drůbeží farma. Později ji vietnamští majitelé přestavěli na penzion a hernu. Dopoledne na místo přijeli vyšetřovatelé, aby odebrali vzorky na expertizu. I přesto, že se jednalo o jednoduché stavby, odhadují majitelé, že došlo k velkým škodám. „Jednou z možných verzí, kterou kriminalisté prošetřují, je úmyslné zapálení. Způsobená škoda je předběžně odhadnuta na částku dvacet milionů korun,“ uvádí mluvčí Policie ČR Karlovarského kraje Pavel Valenta.

Video Reportáž Marka Štětiny
video

Reportáž Marka Štětiny

Před dvěma týdny ve stejném areálu policisté v rámci noční akce „bezpečná lokalita“ objevili rozsáhlou pěstírnu marihuany s více než tisícovkou rostlin. Byl to dosud jeden z největších nálezů tohoto druhu na Chebsku.