V Kladrubech soupeří nejlepší drezurní jezdci

Kladruby nad Labem – Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem pokračuje v tradici mezinárodních závodů spřežení s názvem Rudolfův pohár. Je zároveň kvalifikací na mistrovství světa. Mistři opratí tak znovu předvádějí to nejlepší z povinné sestavy. Na umění špičkových závodníků se milovníci koní mohou přijet podívat i o víkendu.

Nablýskané kočáry, povely startovního zvonce i stylově odění rozhodčí – takové jsou drezurní zkoušky. Ředitel hřebčína Jan Höck informoval, že na závodech se představí špička zahraničních jezdců. Závodí se v drezurních zkouškách, o víkendu pak i v maratonu a překážkových jízdách. Všechny spojuje láska ke koním.

Podle hlavního rozhodčího Reinera Wannenwetsche je na klání nejtěžší to, že se koná časně z jara, kdy koně nemají po tuhé zimě tolik tréninku. Koně i kočáry procházejí přísnou kontrolou komisařů. Špatný zápřah nebo postroje tu odhalí jen výjimečně, jak potvrdil hlavní komisař Jan Metelka.

Video Reportáž Michala Klokočníka
video

Reportáž Michala Klokočníka

Na mezinárodní závody spřežení navážou v Kladrubech i další akce přístupné veřejnosti. V květnu to bude Den koní, o měsíc později pak Jezdecký den.

/*json*/{"map":{"lat":50.0994409876,"lng":15.6129455566,"zoom":10,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.054493648403,"lng":15.496215820312,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/