Redakce školních televizí se sešly v Příbrami

Příbram – Na půdě příbramského gymnázia se letos koná už druhý ročník akce s názvem Setkání školních televizí z celé republiky. Jak se dělá televize, to je téma letošního setkání. Připraveny jsou tvůrčí dílny i besedy s odborníky z České televize. Letos se do Příbrami vypravilo šest amatérských školních televizí ze všech koutů republiky. Dorazili studenti z Prahy, Brna, Kolína, Chomutova nebo Broumova.

Alena Zárybnická studentům vysvětluje, jak vzniká relace o počasí, moderátor Bohumil Klepetko zase prozrazuje perličky ze zákulisí.

„Každý měsíc připravujeme zpravodajství, kde shrnujeme, co se událo a co nás čeká na naší škole, vysíláme ráno před vyučováním, o velké přestávce a potom i odpoledne. Také dáváme zprávy k dispozici místní regionální televizi,“ prozradila šéfredaktorka GymTv Příbram Věra Hauptmannová. Marek Lichter z Gymnázia Broumov říká, že broumovské příspěvky jsou umísťovány i do projektu ČT Digináves.

Video Reportáž Lucie Komňacké
video

Reportáž Lucie Komňacké

Setkání školních televizí bude pokračovat sobotním programem. Povyprávět studentům své zkušenosti přijde například bývalý americký zpravodaj ČT Roman Bradáč. Připraveny jsou i technické workshopy – třeba jak ovládat kameru nebo způsob práce s obrazovým střihem.