Téměř 150 milionů z EU pro Pardubice je ohrožených

Pardubice – Poté, co antimonopolní úřad kvůli nesprávně vypsanému výběrovému řízení pozastavil půlmiliardovou zakázku v podobě rekonstrukce pardubického plaveckého areálu, nyní radnice zvažuje, že vyškrtne projekt z plánu rozvoje města. Tím by ale Pardubice zřejmě o evropské peníze přišly.

Tendru se mohly zúčastnit jen firmy, které mají alespoň 800 zaměstnanců. Podle úřadu na ochranu hospodářské soutěže je taková podmínka nepřijatelná, a proto výběrové řízení zrušil. Radnice se proti tomu odvolala. Předseda Úřadu na ochranu hospodářské soutěže Brno Petr Rafaj infomorval, že komise odvolání projednala a nyní se zpracovává doporučení do právní formy rozhodnutí.

Radnice zvažuje možnost, že rekonstrukci bazénu vyškrtne z plánu rozvoje města. „Zřejmě to pro město bylo příliš velké sousto,“ domnívá se zastupitel Pardubic František Brendl (Pardubáci). Vedení města už připustilo, že možná bude muset půlmiliardovou rekonstrukci plaveckého areálu odložit na neurčito, jak potvrdil náměstek primátora Pardubic Alexandr Krejčíř (ODS).

Video Reportáž Erika Knajfla
video

Reportáž Erika Knajfla

Někteří zastupitelé navrhují, aby byl vypsán nový tendr na levnější rekonstrukci areálu. O tom, zda město půlmiliardový projekt odloží, budou zastupitelé zřejmě rozhodovat na začátku května.