Karlovarské hotely zaplavuje obsah městské kanalizace

Karlovy Vary – Špinavá voda a fekálie zamořují sklepy karlovarských hotelů v lázeňském centru. Podle hoteliérů je na vině rozsáhlá rekonstrukce pěší zóny. Problémem se zabývají zástupci města, stavební firmy ale i pracovníci vodáren. Rekonstrukce pěší zóny začala těsně před zahájením lázeňské sezóny a kvůli ní je centrum města prakticky nepřístupné. Rekonstrukce by měla trvat několik měsíců, uzavírka tak naruší turistickou sezonu. Hoteliéři i obchodníci se proto obávají, že budou mít nižší tržby. Aby o své hosty zcela nepřišli, nabízejí různé slevy nebo VIP sety jako kompenzaci za hluk a prach ze stavby.

Pokaždé když zaprší, vynášíme ze sklepa zničené potraviny za desítky tisíc korun, zlobí se pracovníci hotelu Palacký. Voda nateče do elektroinstalace a pojistky potom odpojí celý dům od proudu. „Vytopí se celý sklep, mrazáky jsou téměř pod vodou. Plave tam leccos, je to nepříjemné,“ uvedl zaměstnanec hotelu Vladimír Souček. V zakalené vodě plavou fekálie a zbytky toaletního papíru. „Samozřejmě z toho jde zápach a pro hosty je to nepříjemné,“ doplnila provozní vedoucí hotelu Kučera Karlovy Vary Denisa Hrnčířová.

Provozovatelé hotelů se shodují, že ve velkém množství jim začala voda zatékat do sklepů během rekonstrukce pěší zóny. Stížnosti poslali správcům kanalizace i vedení města. „Stížnost prošetřujeme. Technický odbor investora a dodavatel stavby se jí zabývají a spolupracujeme i se společností Vodárny a kanalizace Karlovy Vary,“ prohlásil mluvčí Magistrátu města Karlovy Vary Jan Kopál.

Video Reportáž Antonína Bruštíka
video

Reportáž Antonína Bruštíka

Technici vodáren vysvětlují, že kvůli nové dlažbě z okolí hotelů zmizely travnaté plochy, které zadržovaly vodu. „Celá ta plocha v podstatě rychle odteče do kanalizace, ty poměry se skutečně mohly změnit,“ potvrdil ředitel společnosti Vodárny a kanalizace Karlovy Vary Antonín Jágl. Technici také zjistí, zda do kanalizace neústí větší počet odpadů, než je povoleno. Přesto ale hoteliérům doporučují, aby si do sklepů nainstalovali pojistné klapky, které v případě dešťů zabrání, aby kanalizací do domů přitékala voda.

Pracovníci vodáren a kanalizací prověří všechny možné příčiny problému do dvou týdnů. Poté navrhnou způsoby, jak situaci vyřešit.

/*json*/{"map":{"lat":50.232205,"lng":12.871276,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.232205,"lng":12.871276,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/