Otavská stezka v Písku je konečně dostavěná

Písek – Na dokončení stezky podél Otavy v Písku čekali tamní obyvatelé téměř pět let. Městu se totiž nepodařilo získat na ni dotaci, a tak ji nakonec skoro za tři a půl milionu korun dodělalo samo. Propojuje teď Václavské předměstí s centrem města a je nejen rychlá a pohodlná, ale hlavně bezpečná. Pochvalují si ji cyklisti i chodci.

První část stezky končila před mosty. Dál už museli jen po vyšlapané a v dešti bahnité cestě nebo přes obchvat. Starosta Písku Miroslav Sládek (ODS) informoval, že hlavní důvod dokončení stezky byl požadavek rodičů, aby jejich děti mohly chodit do škol mimo jakoukoliv dopravu.

Výstavbu nejdřív oddalovaly neúspěšné pokusy o získání dotace a nakonec i jednání s vlastníky pozemků. Musela se rozložit do dvou let. Zástupce stavitele Petr Čechal upřesnil, že stavba byla o půl roku zdržená. Nyní se obyvatelé Písku konečně dočkali. Díky opravě vznikl i nový bezbariérový přístup od řeky na most Fráni Šrámka.

Video Reportáž Kristiny Vrkočové
video

Reportáž Kristiny Vrkočové

Úprava terénu zase přispěla k protipovodňové ochraně. S nejnovější částí měří stezka kilometr a půl. Začíná u dopravního hřiště pod kostelem svatého Václava a končí přímo v centru u kamenného mostu. Rychle, bezpečně a také hezkým prostředím kolem řeky se tak obyvatelé Václavského předměstí dostanou až do škol, obchodů i na úřady.