Útulek pro zvířata v Pardubicích čeká rekonstrukce

Pardubice – Nový a modernější útulek pro opuštěná zvířata se bude stavět v Pardubicích. Ten stávající se stal terčem kritiky kvůli nevyhovujícím podmínkám. Přestože nedávné kontroly nedostatky nepotvrdily, rekonstrukce je nezbytná. Poté bude o zvířata, kterých útulkem ročně projde až 650, pečovat městská policie.

Pardubický útulek pro opuštěné kočky a psy se nachází v rukou soukromé kliniky, což by se mělo brzy změnit. Od skupiny dobrovolníků vedení města totiž nedávno vyšel podnět ke kontrole zdejších podmínek. Žádná pochybení ale nalezena nebyla a také majitel veterinární kliniky Vladimír Tluchoř to odmítá: „Myslím, že je tady nadstandardní péče a přístup mých zaměstnanců vůči zvířatům je bezkonkurenční.“ Rekonstrukce objektu je ovšem nutná, nicméně po převodu na město bude klinika nadále poskytovat veterinární péči.

O zvířata se bude starat městská policie

Většinu psů vozí do útulku městská policie. Podle ředitele městské police Pardubice Petra Kvaše je zapotřebí vymáhat více náklady na lidech, kterým pes utekl. Zároveň Kvaš počítá s financemi i od samotného města: „Předpokládám, že když nám zastupitelé města tu povinnost starat se o útulek dali, dostaneme i patřičné finanční vybavení.“ Kotce budou i místo policejních koní, pro které vyjednali policisté nové stáje na závodišti.

Město musí tedy počítat s penězi na samotný provoz útulku. „To je podmínka, aby to nestálo o moc víc, než to stojí dnes,“ uvedl náměstek primátora Pardubic Michal Koláček (SPP).

/*json*/{"map":{"lat":50.037828,"lng":15.780833,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.037828,"lng":15.780833,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
Labradorský retrívr
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24