Chybějící sjezd na dálnici D11 u Hradce Králové ztíží hasičům práci

Hradec Králové - Nové a zároveň jedné z nejmodernějších stanic záchranářů v Česku u Hradce Králové hrozí vážný problém. Tamní hasiči a zdravotníci mají zasahovat i při nehodách na budoucí dálnici D11, jenže ministerstvo dopravy kvůli sporu o pozemky zvažuje, že zruší sjezd, který měl záchranářům cestu na dálnici zkrátit. Plány dostavby dálnice se stále mění kvůli sporům s farmářkou Havránkovou, která vlastní některé důležité pozemky.

Nová základna záchranného systému u Hradce Králové za 50 milionů korun měla sloužit k rychlému zásahu při dopravních nehodách na budoucí dálnici D11. Vyrostla v těsné blízkosti původně plánovaného sjezdu, aby záchranáři neztráceli na cestě drahocenný čas.

Ministerstvo dopravy ale nyní zvažuje posunutí sjezdu jinam. Hasičům a zdravotníkům tak hrozí, že se budou muset cestou k dálnici proplétat městem. „Pro hasičskou záchrannou službu by to byla obrovská komplikace, protože dojezdové časy směrem na Prahu by se výrazně prodloužily,“ řekl náměstek primátora v Hradci Králové Josef Malíř.

Video Spory o dálnici D11 potrápí i záchranáře
video

Spory o dálnici D11 potrápí i záchranáře

Plány dostavby dálnice u Hradce Králové se neustále mění. Důvodem je to, že se stát ani po 17 letech stále ještě nedokázal dohodnout s farmářkou Ludmilou Havránkovou, která vlastní klíčové pozemky.

Ministerstvo dopravy informace o jednáních tají

Která varianta je nyní ve hře, v Hradci Králové nikdo neví. Ministerstvo dopravy totiž uvalilo na vše, co souvisí s vyjednáváním o budoucí dálnici, informační embargo. „Nechceme, aby nějaký neuvážený výrok narušil vyjednávání,“ dodal tiskový mluvčí ministerstva Karel Hanzelka.