Svrab na pardubické kardiologii: nakaženo sedm sester i jeden lékař

Pardubice - Sedm zdravotních sester a jeden lékař z kardiologie se v pardubické nemocnici nakazilo svrabem. Oddělení se proto muselo kompletně vydezinfikovat a nemocní zůstali doma. Zatím není jasné, kdy se onemocnění začalo v nemocnici šířit, a hygienici neznají ani jeho původce. Teď ještě prověřují, jestli se nenakazil také některý pacient.

Podle hygieničky Inny Valentové z Krajské hygienické stanice přinesl s největší pravděpodobností svrab do nemocnice někdo z personálu. Podle primáře kožního oddělení pardubické nemocnice Davida Stuchlíka se ale nedá vyloučit ani to, že byl nakažen některý pacient při přijetí do nemocnice, protože je na kardiologii obrat pacientů poměrně velký. 

Všech sedm sester a lékař se museli léčit najednou, vzhledem ke směnnému provozu proto došlo asi na tři dny k částečné uzávěře několika lůžek na oddělení. Hygienici také nařídili desinfekci celého oddělení kardiologie, včetně ložního prádla, a celé oddělení také bylo prozářeno. 

Video Reportáž Erika Knajfla
video

Reportáž Erika Knajfla

Teď už funguje kardiologie v pardubické nemocnici bez omezení, hygienici ale ještě prověřují jednoho z pacientů, který se mohl svrabem nakazit.