I nestudenti mohli zasednout do lavic Palackého univerzity

Olomouc - Univerzita Palackého v Olomouci dnes otevřela svoje brány veřejnosti. V rámci dne otevřených dveří mohli lidé navštívit prostory jednotlivých fakult. Čekaly je přednášky, prohlídky učeben a také informace o přijímacích zkouškách i samotném studiu. Vysoká škola se chce tímto způsobem ještě více přiblížit lidem a přilákat nové studenty. Své brány otevřelo veřejnosti sedm z osmi fakult.

„Domníváme se, že mnohdy je právě den otevřených dveří a kontakt se zdejším prostředím zcela rozhodující při výběru vysoké školy,“ vysvětlil důvod, proč olomoucká univerzita nechává nehlédnout potenciální studenty do svého nitra, proděkan filozofické fakulty Petr Bilík. Oprávněnost slov potvrzují i sami návštěvníci. „Než vůbec podám přihlášku, chci se dozvědět něco o té škole – o oborech,“ uvedl jeden z nich.

„Každá katedra představuje svoje speciality. Jsou zde především studenti, kteří prezentují svoje zkušenosti se studiem na Univerzitě Palackého,“ prohlásil proděkan pro studium a pedagogické záležitosti olomoucké univerzity Svatopluk Horák. Fakulta tělesné kultury například vsadila na pohyb. Návštěvníci si tak mohli vyzkoušet třeba jízdu na invalidním vozíku nebo udržení rovnováhy.

Olomoucká univerzita se letos může pochlubit rekordním počtem studentů. Nejvíc zájemců o studium má už tradičně filozofická fakulta. Přesto se vysoká škola snaží různými způsoby přilákat další posluchače. Den otevřených dveří pořádá olomoucká vysoká škola pravidelně jednou za rok.