Lékaři a sestry z děčínské nemocnice brojí proti Bendovu vedení

Děčín – Zdravotnický personál nemocnice v Děčíně si v petici pro hejtmanství v Ústeckém kraji stěžuje na Krajskou zdravotní a. s., pod jehož správu spadá. Zdejší lékaři a zdravotní sestry se obávají, že se Krajská zdravotní snaží jejich nemocnici postupně zlikvidovat, a chtějí se proto od této organizace, v jejíž čele stojí sociální demokrat Petr Benda, odtrhnout.

„Bojíme se toho, aby nemocnice prostě nezanikla,“ uvedla vrchní sestra nemocnice v Děčíně Miroslava Borcelová. „Myslím si, že Děčín má velkou šanci obstát jako samostatné zařízení,“ dodala s tím, že budou požadovat osamostatnění.

Důkazy, že se Krajská zdravotní snaží o zrušení zdravotního zařízení v Děčíně, jsou podle pracovníků nemocnice zřejmé: Organizace chystá uzavření děčínské patologie a laboratoří, bez nichž podle lékařů ale zákonitě klesne úroveň ostatních oddělení. Krajská zdravotní také prý špatně hospodaří, nakupuje předražené přístroje a materiály, zatěžuje nemocnice zbytečnou administrativou a snaží se všechno řídit direktivně.

Představenstvo Krajské zdravotní se snaží děčínskou nemocnici uklidnit. „Nemocnice Děčín zůstane zachována, zůstane zachován rozsah zdravotní péče. Nikdo nechce nemocnici v Děčíně rušit,“ uvedl předseda představenstva Petr Benda (ČSSD). Osamostatnění podle něj nepřinese nic ani lidem, ani nemocnici.

Vzbouřenci z Děčína chtějí, aby krajští zastupitelé projednali odtržení jejich nemocnice ještě do konce roku. Ve sporu je navíc podporuje sociální demokrat Jaroslav Foldyna. „Sociální demokracie měla ve volební programu rozdělení Krajské zdravotní. Navrhnu odtržení,“ uvedl. V otázce budoucnosti Nemocnice Děčín se tak střetávají dva důležití členové ČSSD v Ústeckém kraji.

Nemocnice Děčín
Nemocnice Děčín